Hakkımızda

Hakkımızda

1990 yılında eşsiz bir güzellik içerisine kurulmuş olan ayder yeşilvadi otel; doğanın kucağında sizlere konukseverlik anlayışı ve sorumluluğu ile kaliteli bir tatil sunmaktadır.tamamiyle bir aile işletmesi olan Ayder Yeşilvadi Otel;başlangıçta 4 oda ile can bulup her yıl daha iyi daha kaliteli hizmet verebilmek amacıyla kendisini yenilemiş olup;bugun 45 odaya ulaşmıştır.amacımız sizlere aile sıcaklığı ile daha konforlu bir tatil sunmak ve her yeni günde sizleri daha kaliteli bir hizmetle karşılamaktır.doğanın ve konforun mükemmel harmonisinde siz değerli konuklarımızı otelimizde ağırlamaktan gurur ve mutluluk duyacağız.


Ayder Yaylası


Ulaşım Rizenin Çamlıhemşin ilçesinin 19 km güney-dogusundadır. Yaylaya yaz-kış dolmuşlarla gidilebilir özellikler: 1350 mt. yükseklıkteki Ayder Yaylası Karadeniz yaylalarının en bilinenidir her türlü alt yapı hizmeti tamamlanmış olan yayla kasaba görünümündedir. Zengin flora ve faunasının yanısıra kaplıcası ıle ünlenmiştir 57 c derece sıcaklıkta kaplıca suyu romatizma kadın hastalıkları bel fıtığı açık yaralar ve mide rahatsızlıklarına sifa kaynağıdır. Kaçkar Dağlarına tırmanış güzergahında bulunan yayla çevresinde çengel boynuzlu dağ keçisi, alageyik, başak, ayı, kurt gibi yaban hayvanları yaşadığı ortamda izleyebilirsiz her yıl hazıran ayı içerisinde geleneksel kültür doga ve boğa güreşleri şenlikleri düzenlenmektedir.

Ayder Yaylası’nda 2,500 çeşit çiçekten bal elde edilmektedir. Ayder balının en önemli özelliği %100 doğal olması. Ayder balını elde etmek için yöre halkı, tahta kovanları iplerle yüksek çam ağaçlarının tepesine çekiyor ve orada bırakıyorlar. Kafkas orman güllerinden polen alan arılar da işte, burada tamamen doğal ortamlarında meşhur Ayder balını yapıyorlar. Balı, ilk bakışta diğer ballardan ayıran önemli özelliklerinden birisi de rengi. Klasik bal renginden daha açık üstelik de berrak değil mum gibi bulanık bir rengi var. Bu balın balmumu, ağızda hemen eriyecek kadar yumuşak ve hoş. Tabi bu kadar kaliteli bir balın karşılığı da var. Eğer bu baldan satın almak istiyorsanız kesenin ağzını açmanız gerekecek. 

Ayder Yaylasında düzenli olarak hersene 2 festival düzenlenmektedir. Bunlardan en ilgi duyulanı süphesiz "Ayder Kardan Adam Festivali".dir. Hava durumuna göre Ocak veya Şubat ayında yapılan bu festival oldukça yoğun ilgi görmektedir. Ayder yaylasını beyazlar altında görmek isteyenler için en güzel zamanlardan bir olan festivalimizi sizinde görmenizi tavsiye ederiz..
.
Ana Sayfa | Hakkımızda | Hizmetlerimiz | Foto Galeri | Rezervasyon | İletişim